Slnko, seno a melón

„Ležím na slnkom zaliatej pláži v Španielskom mestečku Conil de la Frontera s nohami zaborenými v jemnulinkom piesku a pozorujem, ako sa jedna morská vlna prelína cez druhú. V ušiach mi znejú horúce rytmy latino piesní popri tom, ako si vychutnávam sladučký melón a ešte sladšie nič-nerobenie.

Svoje miestečko pre relax si tu kúsok odo mňa našla aj krásna dlhovlasá dievčina po boku pohľadného fešáka, asi Španiela. Nedalo mi nevšimnúť si ich. Z jej plážovej tašky vyberá akýsi sprej. Pár krát ním oživila vlasy a podala ho jemu. Zbystrila som. Zaujalo ma to, že nie som jediná. A on? Urobil to takým nonšalantným spôsobom, ktorý by bol vhodný do reklamy. Vau!“

Mnohí z nás zbožňujú leto. Je obdobím, kedy sa tešíme na predĺžené víkendy, na dlhšie dni a neskoré západy slnka. Tešíme sa na čas letnej dovolenky. Netrpezlivo čakáme na výhodný last minute, či lacnú letenku, aby sme mohli ísť niekam do sveta spoznávať kultúry iných krajín. Ťahá nás to za slnkom, morom, piesočnatými plážami, neopakovateľnými zážitkami ale hlavne relaxom.

Kým si my užívame slniečko, naše vlasy trpia

Počas pobytu na slniečku sa poctivo staráme o svoju pokožku, natierame sa ochrannými krémami a spoliehame na UV ochranu v nich. Pravda, na svoje vlasy často zabúdame.

Počas práce v kaderníckom salóne si často všímam, a to zvlášť v letnom období, že ženy berú horúce slnko a negatívny vplyv morskej vody na vlasy občas na ľahkú váhu. Očakávajú, že kaderníčka im vlasy zachráni. Áno, je pravda že profesionálne produkty majú silný regeneračný účinok, nuž nie je to ako mávnutie čarovným prútikom. Niekedy je poškodenie vlasov ozaj nenávratné a nedá sa s tým nič urobiť. Iba cvak!   

Čo teda robiť, aby ste sa tomu zlovestnému cvak vyhli? Tu je návod, ako to môžete urobiť aj vy a ochrániť vlasy a to hneď niekoľkými jednoduchými spôsobmi.

„Vezmite si so sebou na pláž klobúčik, šatku, čiapku, alebo čokoľvek v čom sa cítite dobre. Mojim obľúbeným plážovým doplnkom je klobúk. Chránim si nielen vlasy, ale aj tvár a navyše sa cítim neskutočne žensky.“

Olej, olej, olej 

Ďalší veľmi účinný spôsob ochrany vlasov je olej. Dokáže vlasové vlákno obaliť a tým ho chráni. Dnes sú dostupné praktické oleje v spreji. Ich hlavnou výhodou je, že sú ľahko aplikovateľné. Stačí naniesť do dĺžok, na končeky a vlasy sú perfektne chránené. Mojim odporúčaním je naniesť olej nielen po príchode na pláž ale aj po každom kúpaní, resp. namočení vlasov do morskej vody. Pred tým ich však treba opláchnuť čistou vodou. Inak ich morská voda presuší a budú ako seno. 

Viac o tejto tématike s konkrétnymi tipmi ako sa o svoje vlasy starať v letnom období a nielen počas neho, nájdete v ebooku Denník krásnych vlasov. Verím, že poslúži ako komplexná pomôcka s konkrétnymi radami k pekným vlasom počas celého leta, nech budete vašu dovolenku tráviť kdekoľvek.

Prídete na to, kde ste možno doteraz robili chyby, ale dobrá správa je, že ich zvládnete odstrániť a postupne zmeníte súčasnú starostlivosť z „nejakej“ na perfektné postupy a techniky. Nielenže pocítite rozdiel, ale zároveň objavíte svoje šikovnejšie a sebavedomejšie JA.

..Som kaderníčka, školiteľka - technologička a autorka knihy Denník krásnych vlasov. Učím ženy starať sa o to, čo je na zovňajšku ženy najcennejšie - vlasy.,, Chcete vedieť kto som?>>