Regenerácia vlasov počas zimy

Zima je pre telo náročným obdobím. Aby sme ju zvládli v zdraví nosíme hrubšie oblečenie, tvár si chránime extra hydratačnými krémami, na rukách nosíme rukavice a hlavu si chránime čapicami, aby sme sa v chladných dňoch poriadne zahriali.

Ale čo naše vlasy?

Tie nám v prípade dlhších vlasov vždy pretŕčajú spod čiapky. Keďže my ženy s obľubou nosíme kožušinky, vlásky sa nám trením o ne môžu veľmi ľahko mechanicky poškodiť. A toto je len jeden z niekoľkých nástrah, ktoré na naše vlasy číhajú. Ďalšie spôsoby mechanického poškodenia a aj možnosti ako sa im vyhnete opisujem detailnejšie v článku 5 vecí, ktoré škodia vašim vlasom každý deň. 

Konce sú vplyvom chladných dní a mrazu suchšie. Sú náchylnejšie na poveternostné podmienky a môžu sa dokonca lámať. Aj krátke vlasy sú vplyvom chladu a studeného vetra rovnako ohrozené.

Ako môžete svojich vlasom pomôcť zostať v kondícii aj počas zimy? Odporúčam zvoliť regeneráciu olejom – oleje sú výbornými pomocníkmi pri starostlivosti o vlasy a majú silné regeneračné a hydratačné účinky. Mám na mysli 100 % čisté prírodné oleje, lisované za studena.

TIP 1

Prírodný 100 % olej kúpite v každom dobrom bio obchode so zdravými potravinami

Mojím obľúbencom je argánový olej. Vy si môžete zvoliť ten, ktorý je vám sympatický. Či už máte v obľube kokosový, jojobový, makadamiový alebo argánový olej, aplikácia je jednoduchá a zaberie len pár minúť navyše.

TIP 2

Olej zohrejte vo varnom kúpeli tak, aby bol príjemne teplý, nie horúci. Horúcim olejom by ste mohli vlasy spáliť. Nezohrievajte ich v mikrovlnke, aby sa zachovali top kvalitu.

Na konce vlasov naneste prirodný olej aspoň 20 minút pred bežným umývaním vlasov.

Vlasy zabaľte do igelitu, prípadne do staršieho uteráka a nechajte pôsobiť. Starší uterák odporúčam použiť práve z dôvodu, že niektoré oleje zanechajú na uteráku olejovú škvrnu. Po uplynutí doby pôsobenia olej z vlasov opláchnite a pokračujte v umývaní vlasov ako obvykle, použitím šampónu a kondiconéra. Upravte ich ako zvyčajne.

Aké jednoduché však?

Robíte to pre seba a svoje milované vlasy 🖤

Ak sa vám tento spôsob regenerácie páči, budem rada, ak ho vyskúšate. Koniec koncov robíte to pre seba a svoje milované vlasy.

Alebo ešte stále váhate? Verím, že vám dodám odvahu mojou skúsenosťou.  Moje vlasy sú po olejovej regenerácii nielen hebkejšie na dotyk, ale aj krajšie na pohľad. Keďže mám vlasy jemne zosvetlené melírom, mali predtým tendenciu lámať sa.

Pravidelným aplikovaním regeneračného zábalu som dala lámavým a suchým vlasom stopku. Vždy som túžila po dlhších a zdravších vlasoch. Hľadala som spôsoby, ako sa k nim dopracovať. Tých spôsobov je niekoľko a toto je jeden z nich. Ďalšie tipy, ako sa rýchlejšie dopracujete ku krajším vlasom nájdete v ebooku 4 zázračné rituály pre krásne vlasy, ktorý si stiahnete zadarmo. 

Cítim sa úžasne keď vidím, ako sa svetelné lúče a aj tie slnečné odrážajú v mojich vlasoch pri každom mojom pohybe. Keď sa k tomu všetkému pridajú komplimenty od mojich známych, ten pocit stojí naozaj za to.

Ak vyzerajú vaše vlasy podobne ako tie moje kedysi, verím, že som vás dostatočne inšpirovala k vyskúšaniu olejovej regenerácie, prípadne k ďalším rituálom, ktoré naše vlasy tak potrebujú.

..Som kaderníčka, školiteľka - technologička a autorka knihy Denník krásnych vlasov. Učím ženy starať sa o to, čo je na zovňajšku ženy najcennejšie - vlasy.,, Chcete vedieť kto som?>>