Predsvadobná príprava vlasov

Keď sa minulý rok vydávala moja úžasná kolegynka Katka, pochopila som, že svadobné prípravy predstavujú rok, v niekorých prípadoch možno aj rok a pol plánovania, príprav a zabezpečenia milión drobností,  ktoré urobia z bežného dňa tým špeciálnym.  

Ak už máte svadobný deň za sebou, viete o čom hovorím. Ak nie, čítajte ďalej. Verím, že informácie nižšie poslúžia aj vám. 

Záležitostí, ktoré je potrebné zariadiť, aby bol svadobný deň naozaj jedinečný je naozaj veľa. Nájsť vhodný sál, vybrať chutné menu, kapelu, rezervovať svadobné šaty, objednať zákusky, vybrať skvelú vizážistku, vymyslieť darčeky pre hostí, pozvať hostí a takto by som mohla pokračovať ďalej. Áno, všetky detaily sú dôležité, pretože tvoria jeden krásny celok – svadobný deň. 

Ten, si zvyčajne vysníva nevesta. Áno, aj ženích je dôležitý, ale ak je nevesta krásna a spokojná, je spokojný aj on. Jej životná láska, muž, ktorý bude stáť  po jej boku po celý život.  

Čo je nadôležitejšou súčasťou vizáže nevesty? 

Áno, ak ste hádali svadobný účes, trafili ste do čierneho. 

Základom, ktorý ovplyvní pocit nastávajúcej nevesty v tento dôležitý deň, je dokonale nedokonalý účes. Dokonalý preto, lebo musí byť prepracovaný do detailov a pevný, aby zvládal nápor aktivít svadobného dňa a niekoľkohodinových tanečných variácií. Nedokonalý preto, že hitom tejto sezóny sú stále ležérne účesy, v ktorých ženy vyzerajú ako lesné víly, čo pôsobi naozaj žensky a zároveň romanticky. 

Účes je po šatách hneď druhá najdôležitešia záležitoť. Prečo druhá? Pretože najprv je potrebné mať tie správne šaty a potom k tomu sa ladí účes, aby to celé všetko zapadlo do seba ako skladačka. Záleží na nej celkový vzhľad nevesty.  

Z toho dôvodu je nesmierne dôležité vybrať si vlasovú stylistku, ktorej prácu poznáte, prípadne má dobré referencie. Je dôležité, aby mala aj vkus a estetické cítenie, aby dokázala spojiť štýl šiat so štýlom účesu tak, aby to ladilo k typu tváre, postave a celkovému typu  nevesty. 

Tomu všetkému predchádza dobre naplánovaná príprava

Príprava na svadobný účes nezahŕňa len výber vlasovej stylistky a konzultáciu účesu mesiac pred svadbou. Príprava by mala začať aspoň rok pred veľkým dňom. V prípade, že si nevesta vyžaduje zmenu imigžu, príprava musí začať podstatne skôr.

Tak ako pri príprave svadby, aj pri plánovaní svadobného účesu, nič nenechávam na náhodu. Čo teda zahŕňa takúto prípravu? Súčasťou je  prvá konzultácia a diagnostika vlasov. Navrhnú sa následné kroky a vhodná starostlivosť na doma. Keď ruku k dielu priloží aj klientka, je to 50% úspechu.

V prípade zničených vlasov sa zostrihne poškodená časť, samozrejme všetko po dohode s klientkou. Alebo sa dohodneme na priebežnej úprave končekov, aby to nebola šoková terapia. V priebehu roka sa sústredíme na dopestovanie požadovanej dĺžky, no dbá sa hlavne na top kvalitu, zdravie a lesk. 

Kadernícky salón je potrebné navštevovať pravidelne

Profesionálnu regeneráciu je vhodné absolvovať aspoň 1x mesačne, prípadne raz za 4 – 6 týždňov. Tesne pred svadbou sa spraví finálne farbenie, ak je to potrebné, tak aj ozdravné podstrihnutie končekov, maxiálne však 1 cm a skonzultuje sa predstava pre finálny účes. 

Ak si klientka nevie predstaviť, či jej pristane účes, ktorý si vybrala a chce mať aspoň približnú predstavu, dohodneme si skúšku účesu. Najskôr však mesiac pred svadbou. Prečo? V tomto čase má už klientka jasnú predstavu, šaty sú rezervované a zmena je už málo pravdepodobná. Navyše je dôležité šetriť čas, pretože v dnešnej dobe je čas veľmi cennou komoditou. 

Večer pred svadobným dňom je potrebné vlasy pripraviť na finálny účes prerfetkným umytím a zbavením vlasov všetkých stylingových prípravkov. Ja rada pracujem s vlasmi, ktoré sú umyté deň vopred. Vtedy sa mi s nimi dobre pracuje a úspech je zaručený. 

Čo nás čaká v samotný svadobný deň?

V deň D už vieme do čoho ideme, čím výrazne minimalizujeme stres.  Ráno ako prvé začneme dobrou kávou a niečím “pod zub”. Nevesta prichádza do salónu zavčasu ráno a často nestihne ani raňajky. Uvedomujem si, že ja som prvá s kým začína deň. Vizážistka preberá štafetu po mne, potom nasleduje fotograf.. Preto je veľmi dôležité vykročiť do dňa s tou správnou energiou a pozitívnymi vibráciami.

Mám pocit, že nevesty sú z celých príprav unavené a vystresované. Keď je tu konečne ich vysnívaný deň, najradšej by mali všetko za sebou a potom sa vytráca čaro prítomného okamihu.

Keď sa zo ženy stane princezná 

Mať v tento deň úsmev na tvári a byť pozitívne naladená je pre mňa úplne prirodzené. Mojom úlohou je dostať do tejto nálady aj nevestu. Je to niekedy naozaj náročné, keďže neveste vyzváňa každú chvíľu telefón a nadiaľku dolaďuje posledné “maličkosti”. Je na to ešte čas, keďže samotná tvorba účesu trvá podľa náročnosti zvoleného účesu od jednej do troch hodín. 

Počas tvorenia si robíme malé prestávky, ktoré niekedy zahŕňajú aj ochutnávku svadobných zákuskov. Pohodovú atmosféru nám dotvára hudba, ktorá nám robí radosť. Rozprávame sa o témach, ktoré sú príjemné pre nás obe. 

Prostredie a atmosféra v ktorej tvorím je veľmi dôležitá. V kaderníckom salóne je to pre mňa známe prostredie a po ročnej predpríprave už aj pre nevestu. Tam si užívam čas prípravy a hlavne výsledok, keď sa zo ženy stáva princezná. 

Je pre mňa cťou, že môžem byť súčasťou jej veľkého dňa a že si vybrala práve mňa. 

  

..Som kaderníčka, školiteľka, technologička pre značku Matrix a úspešná podnikateľka. Zbožňujem prácu s vlasmi. Tá práca je vzrušujúca.,, Chcete vedieť kto som?>>
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Stretneme sa na facebooku :-)
  • Chcete mať krásne vlasy?

    Stiahnite si eBook zadarmo a objavte 4 zázračné rituály, vďaka ktorým budú vaše vlasy žiariť zdravím a krásou a vy sa budete cítiť fantasticky :-)