Prečo som sa rozhodla písať blog?

Všetko sa to začalo asi pred 3 rokmi, keď sme sa s kamoškou Mersi rozhodli stráviť Silvestrovskú párty na Domaši v novootvorenom hoteli v časti Zelená Lagúna. Dlho sme sa nevideli, pretože každá z nás sa rozhodla ísť svojou vlastnou cestou. Mersi odišla za prácou na západ a spoločne strávený víkend bol skvelý nápad ako obnoviť naše priateľstvo.

Keďže bol Silvester, ja som ešte pred odchodom do hotela dokončovala spoločenské účesy mojich klientok. S Mersi sme sa dohodli, že sa stretneme na mieste pár hodín pred silvestrovskou párty. Mersi dobre poznala moju prácu. Už na výške bola mojou ,,vernou,, zákazníčkou a rada sa mi zverila do rúk pred študentským plesom, či nejakou párty. Ani tento krát to nebolo iné a túžila stráviť tento večer v plnej paráde s účesom odo mňa.

Tušila som, že času na prípravu bude málo. Poznala som to z našich vysokoškolských čias. Mersi dostala za úlohu dostaviť sa na hotel s umytými vlasmi. Zbožňujem tvoriť spoločenské účesy výlučne z čerstvo umytých vlasov. Vtedy viem, že vytvoriť účes bude pre mňa hračka.

Po troch rokoch konečne spolu

Prišli sme na hotel, radostne sme sa zvítali, otvorili šampáňo a pripili na skvelý večer, ktorý bol pred nami. My dve po 3 rokoch, konečne spolu. Mersi s nadšením vybaľovala z kufra nové šaty, šperky, topánky. Jednoducho všetko, čo k takému slávnostnému večeru patrí. Chýbal už len krásny účes, ktorý by tento outfit skvelo podčiarkol.

Polnoc sa neúprosne blížila a tak som sa hneď vrhla na jej vlasy a začala tvoriť účes. A tak ako jednotlivé pramienky vlasov prehrabujem zo strany na stranu, vtíska sa mi otázka: ,,Ty si si nestihla umyť vlasy, že?“ a ona na to, so širokým úsmevom na tvári: ,ale áno, umyla a ešte som sa im povenovala!“ vraví so zdvihnutým prstom.

V hlavne sa mi práve odohrávala búrka nezodpovedaných otázok. Nechápala som, ako je možné, že si moja najlepšia kamoška nevie umyť vlasy. Mala som jej to vysvetliť už pred tým? Ale čo jej mám vysvetľovať? Veď to vie predsa každý!

S úsmevom na tvári a šampanským v ruke

No poď ukážem ti, ako sa správne umývajú vlasy. Pribehla do kúpeľne, hlavu zvesila ponad vaňu. Ešte teraz mám úsmev na tvári, keď si spomeniem ako sme sa obe ocitli v kúpeľni s večernými šatami vyhrnutými ponad kolená. 😊

Beriem do ruky šampón, potom kondicionér a detailne ukazujem ,,správny,, postup.

,,Ó, tak to áno.,, Je nadšená z výsledku. Tak takto precízne som si vlasy veru nikdy neumývala!“ Vraví Mersi.

,,Prečo si ma to nikdy nenaučila?“ Prichádza výčitka s úsmevom na tvári a šampanským v ruke. ,,Lebo som si myslela, že to vie úplne každý!“ Myslela som si, že to, čo viem ja a je pre mňa také prirodzené, vie úplne každý. Ale bola to len moja mylná predstava. Pochopila som, že prirodzené je to pre mňa, lebo som v tejto oblasti profíčka. Človek, ktorého vášňou je úplne niečo iné, to naozaj nemusí vedieť.

Ďalšou motiváciou písať blog bola moja túžba, aby všetky dôležité informácie o vlasoch boli na jednom mieste ľahko dostupnom pre všetkých. Keďže som doteraz také miesto nepoznala, rozhodla som sa pre jeho vznik.

A tak sa zrodil blog – môj osobný blog

"Mojou snahou je a bude, aby toto miesto bolo pre vás miestom príjemne stráveného času, inšptirácie a zábavy".

Mojou veľkou motiváciou sú ženy a takmer každá chce mať krásne vlasy. Ako to viem? V kaderníctve sa neustále stretávam s množstvom otázok od mojich klientiek a zisťujem, že každá žena chce mať krásne vlasy. Len potrebuje vedieť ako sa o tie svoje správne starať. Bude mi cťou viesť vás touto cestou ku krásnym vlasom. Bude to naša spoločná cesta aj cieľ.

..Som kaderníčka, školiteľka - technologička a autorka knihy Denník krásnych vlasov. Učím ženy starať sa o to, čo je na zovňajšku ženy najcennejšie - vlasy.,, Chcete vedieť kto som?>>