Odložme čapice a nasaďme si klobúky

Príchodom jari sa príroda prebúdza zo zimného spánku, vonku počuť štebot vtákov, prvé slnečné lúče hladia naše vlasy a my cítime príliv novej pozitívnej energie. Je to úžasné. Konečne môžeme odložiť čapice a nasadiť klobúky. 

Zima je pre telo dosť náročným obdobím. Aby sme ju zvládli v zdraví nosíme hrubšie oblečenie, tvár si chránime extra hydratačnými krémami, na rukách nosíme rukavice a hlavu si chránime čapicami, aby sme sa v chladných dňoch poriadne zahriali.

Ale čo naše vlasy?

Tie nám v prípade dlhších vlasov vždy pretŕčajú spopod čiapky. Keďže my ženy s obľubou nosíme kožušinky, vlásky sa nám trením o ne môžu veľmi ľahko mechanicky poškodiť. Konce sú vplyvom chladných dní a mrazu suchšie. Sú náchylnejšie na poveternostné podmienky a môžu sa dokonca lámať. Aj krátke vlasy sú vplyvom chladu a studeného vetra rovnako ohrozené.

Ak ste na regeneráciu v zime trošku pozabudli, nevadí. Môžete si to vynahradiť účinnou regeneráciou. Odporúčam zvoliť regeneráciu olejom – oleje sú výbornými pomocníkmi pri starostlivosti o vlasy a majú silné regeneračné a hydratačné účinky. Mám na mysli 100 % čisté prírodné oleje, lisované za studena, ktoré sa dajú kúpiť v Bio obchodoch. Mojím obľúbencom je ricínový olej. Vy si môžete zvoliť ten, ktorý je vám sympatický. Či už máte v obľube kokosový, jojobový, makadamiový alebo argánový olej, aplikácia je jednoduchá a zaberie len pár minúť navyše.

Na konce vlasov naneste teplý olej (nie horúci), zohriaty vo vodnom kúpeli. Môžete tak urobiť aspoň 20 minút pred bežným umývaním vlasov. Vlasy zabaľte do uteráku a nechajte pôsobiť. Po uplynutí doby pôsobenia olej z vlasov opláchnite a pokračujte v umývaní vlasov ako obvykle, použitím šampónu a kondiconéru. Aké jednoduché však? 😉

Robíme to pre seba a svoje milované vlasy ♥

Ak sa vám tento spôsob regenerácie páči, budem rada, ak ho vyskúšate. Koniec koncov robíte to pre seba a svoje milované vlasy.

Alebo ešte stále váhate? Verím, že vám dodám odvahu mojou skúsenosťou. Ako som spomínala vyššie, mojim favoritom je ricínový olej. Moje vlasy sú po ňom nielen pevnejšie na dotyk, ale aj krajšie na pohľad. Keďže mám vlasy  jemne zosvetlené melírom – formou balayage, mali predtým tendenciu sa lámať. Pravidelným aplikovaním regeneračného zábalu som dala lámavým vlasom stopku. Vždy som túžila po dlhších a zdravších vlasoch. Hľadala som spôsoby, ako sa k nim dopracovať. Tých spôsobov je niekoľko a toto je jeden z nich.

Cítim sa úžasne keď vidím, ako sa svetelné lúče a lúče slniečka odrážajú v mojich vlasoch pri každom mojom pohybe. Keď sa k tomu všetkému pridajú komplimenty od mojich známych, ten pocit stojí naozaj za to.

Ak majú vaše vlasy podobný príbeh ako tie moje, verím, že som vás dostatočne namotivovala k vyskúšaniu regenerácie.

Ak máte predsa len nejaké ďalšie otázky, napíšte mi mail na info@ludka-zamozna.sk, rada vám na ne odpoviem. Ak bude otázok viac, budete mojou inšpiráciou pre napísanie ďalších článkov.

 

..Som kaderníčka, školiteľka, technologička pre značku Matrix a úspešná podnikateľka. Zbožňujem prácu s vlasmi. Tá práca je vzrušujúca.,, Chcete vedieť kto som?>>
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Stretneme sa na facebooku :-)
  • Chcete mať krásne vlasy?

    Stiahnite si eBook zadarmo a objavte 4 zázračné rituály, vďaka ktorým budú vaše vlasy žiariť zdravím a krásou a vy sa budete cítiť fantasticky :-)