Ľudka Zámožná

Vlasová štylistka 

 

Učím ženy starať sa o to, čo je na zovňajšku ženy najcennejšie - vlasy

Vediem ich k tomu, aby mali svoje vlasy rady, a nielen vlasy, ale aj seba, čo im dodá pocit spokojnosti, vyššie sebavedomie, príťažlivé vyžarovanie, sebaistotuženskosť

Som vlasová štylistkakaderníčka, ktorá hľadí na oblasť kaderníctva tak trocha inak. Posledných 8 rokov sa intenzívne venujem tejto práci a svoje poslanie vnímam ako prepájanie vnútornej krásy žien s krásou ich vlasov. Prichádzam do kontatku s mnohými klientmi a denne sa stretávam s túžbou mať krásne a zdravé vlasy. 

Som školiteľka a technologička a svoje know-how odovzdávam ďalším kaderníkom. Školila som sa u svetových kaderníkov, vďaka čomu som nadobudla bohaté skúsenosti. 

Vytváram skvelé účesy, ktoré podčiarkujú prirodzenú krásu klientov, a navyše im dodávajú pocit jedinečnosti, ktorý dnes tak veľmi každý potrebuje. 

Ako sa to všetko začalo? 

Dnes mám vlasy plné života a cítim sa vďaka nim fantasticky. Mám ich rada, lebo vďaka nim sa cítim prirodzene a zároveň sebaisto. Veď nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Je úžasné cítiť sa skvelo a od ľudí v okolí prijímať komplimenty a zvedavé otázky ako to robím?

Ale nie vždy moje vlasy vyzerali tak, ako dnes.

Vlasy sa mi lámali, boli krepovité, vyzerali ako kopa sena, presušené, matné, bez lesku a moja vysnívaná dĺžka vlasov bola v nedohľadne. Jedným slovom - katastrofa. Myslím, že ďalej už nemusím ani pokračovať, lebo ste sa istotne našli aj vy, aspoň v jednej z týchto vlasových katastrof.  

Prečo moje vlasy nevyzerali ako z reklamy?

V pubertálnom veku som bola takmer zúfalá, pretože moje vlasy nevyzerali ani z ďaleka tak, ako tie v reklame. Veru ani po tom, ako som poctivo odskúšala starostlivosť dostupnú v každej drogérii, v reklame odporúčanú "špičkovými svetovými kaderníkmi".

Cítila som sa oklamaná a rozhodla som sa vyskúšať metódu pokus – omyl. Presedlala na domáce vlasové zábaly. Veď vajíčkový zábal s pridaním olivového oleja musí predsa fungovať! Nuž, ani v tomto prípade sa žiadny zázrak nekonal a vlasy boli rovnaké mdlé ako predtým.  

Objednala som sa teda ku kaderníčke. Môj jasný zámer, dozvedieť sa tajný recept, ktorý ma privedie ku krásnym vlasom priamo od študovanej odborníčky popri strihaní končekov mojich vlasov, nevyšiel. Namiesto toho odchádzam sklamaná. Vlasy boli ostrihané až príliš, a tajný recept som stále nenašla. Cítila som sa nevypočutá, smutná a sklamaná zároveň. Moja dôvera v odborníkov bola vážne ohrozená.

Rozhodla som sa všetko zmeniť a prevziať iniciatívu do vlastných rúk

V roku 2012 som sa prihlásila na kadernícky kurz na Akadémii vzdelávania v Košiciach. Na kurz som sa prihlásila s cieľom konečne sa dozvedieť všetko o vlasoch. Trojmesačný kurz ubehol príliš rýchlo a ja som zistila, že do problematiky starostlivosti o vlasy som akurát trocha nakukla. Veda o vlasoch je podstatne zložitejšia, ako som si pôvodne myslela. Pokračovala som v samovzdelávaní. 

Po ukončení kurzu som dostala možnosť pracovať ako kaderníčka vo Vlasovom salóne Noemi v Prešove. Wau! Živo si spomínam na ten pocit, keď som sa tešila, že konečne budem môcť aplikovať všetky doterajšie poznatky. Zároveň ma však zvieral zvláštny pocit z nového, neprebádaného a navyše som cítila obrovskú zodpovednosť.

Napriek tomu som bola odhodlaná pustiť sa do práce celou svojou bytosťou. Nevedela som, čo môžem očakávať. Čakalo ma obdobie učenia sa, skúšania, bádania a pozorovania. Bola to ohromná príležitosť, mohla som sa učiť od skúsenejších kolegýň s dlhoročnou praxou.

Kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie

Absolvovala som množstvo odborných seminárov a školení, kde špičkoví miestni a svetoví školitelia ochotne odpovedali na moje zvedavé otázky. Vedela som, že kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie. Postupne som prichádzala na to, že vlasy sa nestanú krásnymi cez noc, ani mávnutím povestného čarovného prútika. Neustále som sa školila a získavala nové vedomosti. Moja zvedavosť však neutícha dodnes. Sústavným štúdiom a sledovaním trendov s ohľadom na podstatu mojej profesie chcem stupňovať svoju profesionalitu,  to je pre mňa cieľ aj cesta.  

Dnes, po takmer 8 rokoch intenzívnej práce v salóne, mám isté skúsenosti, a rozhodla som sa nenechať si ich pre seba. Rada sa o moje know-how podelím s každým, kto rovnako ako ja pred niekoľkými rokmi, rieši problémy s vlasmi. Nemusíte sa trápiť, skúšať rôzne produkty, či absolvovať drahé semináre. Som o niekoľko krokov vpred a ponúkam vám návod, ako sa dopracovať ku krásnym vlasom. Dá sa to jednoducho a bez zbytočných stresov, navyše ušetrite drahocenný čas aj peniaze.  

V e-booku 4 zázračné rituály pre krásne vlasy - návod, ako mať krajšie vlasy už o 4 týždne  vysvetlím, ako si správne vybrať všetko potrebné pre domácu starostlivosť, bez ktorej sa jednoducho nezaobídete. Naučíte sa o vlasy starať s láskou a rešpektom k typu vlasu. Pokúsim sa, aby ste na konci tejto cesty mali svoje vlasy rady také, aké sú. A nielen vlasy, ale aj seba, čo je cesta k získavaniu duševnej rovnováhy, spokojnosti, zdravému sebavedomiu a pocitu istoty. To všetko predsa potrebujeme! 

Nečakajte na vhodnejší okamih. Začnite tam, kde ste, s tým, čo máte. Ten správny okamih je teraz. Byť ženou je predsa úžasné!