Deň, keď moja vášeň dostala nový rozmer

Prešlo už pár rokov, keď vo mne ožilo zrnko nádeje a viera v môj veľký sen. Ten deň si pamätám, akoby to bolo včera. Práve prebiehal seminár, ktorý vyučoval naozaj skvelý profesor. Aktuálnou témou bola vášeň. Vášeň, ktorú má v sebe každý z nás. Niekto ju už objavil a na niekoho to ešte len čaká. Tento krát bol rad na mne a ja som mala predstaviť tú svoju.

,,Baví ma sa hrať s vlasmi a vytvárať účesy pán profesor“. V rukách držím fotky mojich vtedajších výtvorov a posúvam ich spolužiakom. Boli to účesy kamošiek a členov rodiny, ktorým som ochotne robila ,,osobnú štylistku,, pri nejakej spoločenskej udalosti.

,,Keď dokončím školu, chcem byť kaderníčka“. Zahlásila som sebaisto a s úsmevom na tvári. ,,Fíha, tak to je naozaj skvelé, ale nezmýlila si si smer, ktorým sa chceš uberať?“ zisťoval môj skutočný záujem. V tej dobe som študovala personálny manažment a na prvý pohľad to naozaj nešlo celkom dohromady. Táto profesorova otázka rozvírila zaujímavú debatu.

Bol to môj najťažší a zároveň najšťastnejší krok do neznáma

Výsledkom nej, bol jasný zámer. Profesor mi dodal odvahu, nebáť sa urobiť krok vpred. „Choď si za tým, čo ťa baví a napĺňa.“ Nasleduj svoju vášeň a sen stať sa kaderníčkou.“ Vtedy sa profesorove slová dotkli môjho srdca.

Bol to profesor, ktorý menil životy iným a zmenil aj ten môj. Dal mi nádej a vieru v moje sny. Každý občas potrebuje ,,nakopnúť“ a dodať odvahu urobiť krok do neznáma. Vykročila som, nuž dnes priznávam, že tento krok bol najťažším a najšťastnejším krokom zároveň.

A prečo sa o to s vami delím na mojom blogu až teraz po niekoľkých rokoch? Mala som to síce v sebe, niekde v hĺbke ukryté, ale musela som na to jednoducho dozrieť nielen osobnostne, duševne,  ale aj profesne a vyjsť zo svojej zóny komfortu.

Cesta za mojím vysnívaným povolaním bola síce kľukatá. No dnes som za túto skúsenosť vďačná. Štúdium mi dodalo akúsi rozhľadenosť. Aj keď moje vysokoškolské vzdelanie nebolo priamo zamerané na tento odbor, neskôr som pochopila, že pre túto prácu sa veľmi hodí a aj vďaka tomu lepšie chápem rôzne súvislosti a zákonitosti tejto práce. 😊

"Netreba sa báť a vykročiť vpred za svojou vášňou. Môže to byť zároveň cieľ aj cesta".

 

..Som kaderníčka, školiteľka - technologička a autorka knihy Denník krásnych vlasov. Učím ženy starať sa o to, čo je na zovňajšku ženy najcennejšie - vlasy.,, Chcete vedieť kto som?>>