Deň, keď moja vášeň dostala nový rozmer

Je to hádam už aj 6 rokov, čo sa vo mne zrodilo zrnko nádeje a viera v môj veľký sen. Ten deň si pamätám, akoby to bolo včera. Práve prebiehal seminár, ktorý vyučoval naozaj skvelý profesor. Aktuálnou témou bola vášeň. Vášeň, ktorú má v sebe každý z nás. Niekto ju už objavil a na niekoho to ešte len čaká. Tento krát bol rad na mne a ja som mala predstaviť tú svoju.

,,Baví ma sa hrať s vlasmi a vytvárať účesy pán profesor“. V rukách držím fotky mojich vtedajších výtvorov a posúvam ich spolužiakom. Boli to účesy kamošiek a členov rodiny, ktorým som ochotne robila ,,osobnú štylistku,, pri nejakej spoločenskej udalosti.

,,Keď dokončím školu, chcem byť kaderníčka“. Zahlásila som sebaisto a s úsmevom na tvári. ,,Fíha, tak to je naozaj skvelé, ale nezmýlila si si smer, ktorým sa chceš uberať?“ zisťoval môj skutočný záujem. V tej dobe som študovala personálny manažment a na prvý pohľad to naozaj nešlo celkom dohromady. Táto profesorova otázka rozvírila zaujímavú debatu.

Bol to môj najťažší a zároveň najšťastnejší krok do neznáma

Výsledkom bol jasný zámer. Nebáť sa urobiť krok vpred a ísť si za tým, čo ma baví a napĺňa. Ísť za svojou vášňou a stať sa naozajstnou kaderníčkou. Vtedy sa profesorove slová dotkli môjho srdca. Bol to profesor, ktorý menil životy iným a zmenil aj ten môj. Dal mi nádej a vieru v moje sny. Každý občas potrebuje ,,nakopnúť“ a dodať odvahu urobiť krok do neznáma. Ja som vykročila, ale dnes priznávam, že tento krok bol najťažším a najšťastnejším krokom zároveň.

A prečo sa o to s vami delím na mojom blogu až teraz po 6 rokoch? Mala som to síce v sebe, niekde v hĺbke ukryté, ale musela som na to jednoducho dozrieť nielen osobnostne, duševne,  ale aj profesne a vyjsť zo svojej zóny komfortu.

Cesta za mojím vysnívaným povolaním bola síce kľukatá. No dnes som za túto skúsenosť vďačná. Štúdium mi dodalo akúsi rozhľadenosť a navyše kaderníčka s titulom, to sa nevidí len tak každý deň 😊

Netreba sa báť a vykročiť vpred za svojou vášňou. Môže to byť zároveň cieľ aj cesta.

..Som kaderníčka, školiteľka, technologička pre značku Matrix a úspešná podnikateľka. Zbožňujem prácu s vlasmi. Tá práca je vzrušujúca.,, Chcete vedieť kto som?>>
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Stretneme sa na facebooku :-)
  • Chcete mať krásne vlasy?

    Stiahnite si eBook zadarmo a objavte 4 zázračné rituály, vďaka ktorým budú vaše vlasy žiariť zdravím a krásou a vy sa budete cítiť fantasticky :-)